Termín: 2.5. - 30.6. 2022
Den a čas: pondělí, úterý, čtvrtek 09:00 - 10:00

Pro koho je kurz určený?

Kurz je určený mírně pokročilým studentům, kteří se česky učí už poměrně dlouhou dobu a zvládají vyjádřit základní informace o sobě, své rodině, místě, kde bydlí, o zaměstnání, nakupování, počasí, cestování atd.

Co musím umět?

Umím komunikovat v běžných situacích vyžadujících jednoduchou přímou výměnu informací o známých tématech a činnostech. Zvládnu velmi krátkou společenskou konverzaci, i když obvykle nerozumím natolik, abych konverzaci sám/sama dokázal(a) udržet. Umím se vyjadřovat v minulém, přítomném i budoucím čase. Dokážu popsat svou rodinu, místo, kde bydlím, zaměstnání ad. Umím vyjádřit své pocity a emoce (např. není mi dobře, bolí mě hlava apod.). Měl/a bych umět učivo, které odpovídá prvním dvanácti lekcím v učebnici Česky krok za krokem 1 od Lídy Holé.

Jak v tomto kurzu pracujeme?

Zkouška se skládá ze 4 částí: čtení s porozuměním, poslech s porozuměním, psaní a mluvení. V kurzu dostanete příležitost si všechny tyto dovednosti procvičit na jednotlivých tématech, která Vás mohou u zkoušky potkat. Zatímco v hodinách se soustředíme hlavně na mluvený projev, trénink dalších dovedností lektor umožňuje zejména formou domácích úkolů a diskuze nad nimi. Upozorňujeme proto studenty, že kurz je náročný na čas věnovaný domácí přípravě.